برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی ویژه کارشناسان اموردانشجویی پردیس ها/ دانشکده ها / مراکز و موسسات دانشگاه تهران

۲۰ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۵:۲۶ کد : ۱۵۳۹۸ اخبار
تعداد بازدید:۵۶۶
کارگاه آموزشی تخصصی آشنایی با «آئین نامه جدید صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در خصوص پرداخت و بازپرداخت وام ها» با همکاری مرکز آموزش های ضمن خدمت دانشگاه، ۱۹ و ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۹ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور دانشجویی، این کارگاه آموزشی با هدف آموزش تغییرات سیستم جامع طبق آیین نامه جدید صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، توسط اداره کل امور دانشجویی دانشگاه و با حضور دکتر سعید حبیبا، معاون دانشگاه و رئیس سازمان خدمات دانشجویی دانشگاه تهران، مهندس طاهری، مدیر کل امور دانشجویی و آقای جعفری، معاون مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه بصورت آنلاین برگزار شد.
در این کارگاه دکتر حبیبا، ضمن تسلیت شهادت امام موسی کاظم(ع) از زحمات یکساله همکاران امور دانشجویی دانشکده ها و پردیس ها در راستای خدمات رسانی به دانشجویان به ویژه در بحث پرداخت و بازپردخت وام ها، تقدیر و تشکر کردند.
معاون دانشجویی دانشگاه با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت: « اگر تلاش های همکاران امور دانشجویی در دانشگاه نبود امروز به جایگاه مطلوب در خصوص آمار وام در سطح دانشگاه های کشور نمی رسیدیم و این جایگاه حاصل تلاش های همکاران می باشد».
وی افزود: « امیدواریم با شرایط موجود و دورکاری همکاران، شاهد تاخیر در رسیدگی به درخواستهای دانشجویان به ویژه در زمینه وام و تسویه حساب نباشیم زیرا با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، ادامه تحصیل تعدادی از دانشجویان در گرو دریافت تسهیلات می باشد».
دکتر حبیبا تصریح کرد: « متاسفانه بیماری کرونا همه جامعه و خانواده ها را درگیر کرده و امور را تحت شعاع خود قرار داده است ولی انتظار داریم همکاران دانشگاه بتوانند کارها را مدیریت کنند و علی رغم تمام مشکلات، امور دانشجویان را با دقت انجام دهند و مطمئنا خداوند ما را در این راه کمک خواهد کرد».
معاون دانشجویی دانشگاه با اشاره به اهمیت بحث تقویت بدنه کارشناسی، جایگاه دانشگاه تهران را در تدوین آئین نامه های وزارت عتف و صندوق رفاه دانشجویان اثر گذار دانستند و از کارشناسان امور دانشجویی دانشگاه خواستند ضمن مطالعه دقیق آئین نامه ها و دقت در عملکرد و پاسخگویی به دانشجویان، نقطه نظرات خود را در زمینه بهبود کار و اصلاح آئین نامه ها اعلام نمایند.
در پایان نیز دکتر حبیبا مجددا از تلاش های کارشناسان امور دانشجویی در ایام کرونا تشکر نمودند و اظهار امیدواری کردند که سال آینده سال خوبی برای تمامی جوامع و کشور ایران باشد و شاهد حضور دانشجویان در دانشگاه باشیم.
آموزش مراحل بررسی، ویرایش و تایید اطلاعات تحصیلی و نوع درخواست کار در سامانه فاز 2 صندوق رفاه و تغییرات آیین نامه در خصوص صدور دفترچه قسط و تسویه حساب از جمله مباحث مطرح در این کارگاه بود.
این کارگاه آموزشی با حضور 56 نفر از کارشناسان و تدریس آقای محمدرضا جعفری، معاون مدیرکل اموردانشجویی دانشگاه به صورت مجازی برگزار شد.